piątek, 13 maja 2016

Złomowanie samochodu - Ważne dyrektywy

W Europie jest eksploatowanych około 150 milionów samochodów i co r blisko 6% z nich jest złomowanych, czyli 9 milionów. Jest to spory problem techniczno-organizacyjny. Dzięki temu składa się dostosowania prawne, np.. Dyrektywy Rady Unii Europy, które wymuszaja kompresję odrzutów dla fragmentów obdarzających się do recyklingu, przez obniżenie stosowania nieodpowiednich produktów do budowy automobili, tłumienia masy wykonywanego czterokołowca, tłumienia solidności tudzież natężanie trwałości elementów i zespołów pojazdów.


Napina się do kompresji różnorodności materialów wykorzystywanych w konstrukcji samochodów, ażeby ich czynienie względnie utylizacja nie narajały zbytnio wielkich trudności. Rekomenduje się znakowanie używanych tworzyw sztucznych na podzespoły wozu, unikania materiałów kompozytowych czy też stosowania w samochodach zunifikowanych części i teamów, które mogą być częściami odwracalnymi w innych wozach. Stosuje się w zamian komponentów stalowych, elementy z tworzyw afektowanych bądź stopów aluminiowych.

W toku przeszłych kilku lat zredukowano towar wywoływanego wozu o kilkaset kilogramów, adaptując skutkiem tego zużycie paliwa o kilkaset litrów w trakcie 10 latek jego eksploatacji, a w następstwie tego istotne obniżenie emisji Co2 i substancji jadowitych. W ciagu pełen okresu eksploatacji samochodu podmienia się płyny eksploatacyjne, filtry, opony, paski przeniesienia pochopu i inne części zamienne, które muszą być animowane lub utylizowane. Demontujac wóz wycofany z użytkowania, weryfikuje się jego komponenty, segregujac je na takie, które mogą być częściami odwracalnymi względnie wykorzystane po regeneracji do innych motywów a także jako paliwo dla przykładu. opony w przemyśle cementowym.

Istnieją cztery okręgi aktywności oszczędnej w obrębie złomowania samochodów: 

1. Regulacje prawne recyklingu złomowanych wozów.
2. System organizacji, recyklingu złomowanych automobili.
3. Technologie recyklingu elementów i materiałów eksploatacyjnych samochodów.
4. System finansowania recyklingu wozów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz